Podporujú nás lídri KDH a OĽaNO

Komunálne voľby sú úplne iné ako voľby parlamentné. V obecných a miestnych zastupiteľstvách poslanci väčšinou nerozhodujú podľa svojej politickej príslušnosti, ale podľa toho, aké konkrétne problémy ich susedov trápia. Teda aspoň teoreticky, tak by to malo fungovať. Aj preto nie je v komunálnych voľbách až taká dôležitá stranícka príslušnosť kandidáta. V komunále vôbec nefunguje prísna stranícka disciplína ako v národnej rade. Napriek tomu je veľmi dôležité, či sa lídri politických strán vedia otvorene postaviť za svojich kandidátov.

Otvorená podpora je o dôvere

Ak sa lídri politických strán vo voľbách otvorene zasadia za určitého kandidáta v určitej obci alebo meste, vypovedá to veľa. Znamená to, že lídri politických strán tomu kandidátovi dôverujú. Dôverujú mu natoľko, že sú presvedčení, že jeho konanie v prípade zvolenia do funkcie v komunálnych voľbách nepoškodí meno politickej strany za ktorú bol zvolený. Dôverujú mu natoľko, že sú presvedčení, že bude na svojom poste rozhodovať v prospech voličov, ktorí ho zvolili.

lídri
Kandidáti na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO. Zľava dolu: Lubomír Frolek, Viera Čeplíková, Ivan Jakovič. Zľava hore: Alojz Moravec, Ján Žatko, Peter Rajkovič.

Lídri Veronika Remišová a Alojz Hlina podporujú svojich kandidátov v DNV

Už o niekoľko dní sa voliči v Devínskej Novej Vsi rozhodnú, aké bude jej ďalšie smerovanie. Rozhodnú sa, či sú spokojní so súčasným stavom, alebo chcú zmenu k lepšiemu. Rozhodnú sa, ktorým kandidátom na starostu alebo poslancov dajú svoj hlas. Som rád, že lídri OĽaNO a KDH Veronika Remišová a Alojz Hlina sa otvorene zasadil za svojich kandidátov na poslancov v komunálnych voľbách 2018 v Devínskej Novej Vsi. Znamená to, že sú presvedčení o tom, že títo kandidáti svojich voličov nesklamú.