Náš tím

náš tímDevínska Nová Ves stojí pred zásadnou voľbou. V sobotu 10. novembra 2018 sa uskutočnia komunálne voľby. Predstavujem vám náš tím, ktorý je rozhodnutý priniesť Devínskej radikálnu pozitívnu zmenu. Tú zmenu ponúkame preto, lebo vidíme, že samospráva v Devínskej nefunguje v prospech jej občanov. Kandidujeme spoločne v koalícii KDH, OĽaNO.

RNDr. Viera Čeplíková, kandidátka č. 5

náš tímProjektová manažérka. V našej mestskej časti spájam generácie od roku 1991. Najskôr v cukrárni „U Zuzky“, dnes v projekte „Seniori rodinám – Rodiny seniorom“. Za prioritu považujem dopravu, lebo mi nie je ľahostajné, ako sa cesty zneprehľadňujú odstavenými autami, hlavne veľkými kolosmi na hlavných dopravných tepnách. Výrazne tým zvyšujú riziko bezpečnosti cestnej premávky, nielen pre dospelých, ale hlavne pre deti. Ďalšou prioritou je podpora medzigeneračných programov v rôznych oblastiach. Pretože „Mladí rýchlo bežia, ale starší poznajú skratky“.

Ing. Lubomír Frolek, kandidát č. 10

náš tímBývam už viac ako 20 rokov na sídlisku v Devínskej Novej Vsi a každý deň zápasím s rovnakými problémami ako všetci obyvatelia našej mestskej časti. Večer je obrovský problém nájsť niekde voľné parkovacie miesto. Na nekvalitných chodníkoch si tu sústavne ničíme kolieska na cestovných kufroch a nákupných taškách. Stále máme obavy o bezpečnosť, najmä bezpečnosť detí. Takto by som mohol pokračovať ďalej a preto chcem priniesť zmenu. Tieto problémy chcem riešiť a priniesť vyššiu kvalitu života do Devínskej, lepšie životné prostredie, obnovu chodníkov a verejných priestorov, vysokú úroveň bezpečnosti a zvýšenie kapacity škôl podľa potrieb našej mestskej časti. Pracujem v oblasti vedy a vzdelávania. Okrem iného mi záleží na zdravom rozvoji a sebarealizácii detí a mládeže.

Ing. Ivan Jankovič, kandidát č. 20

náš tímTakmer polovicu svojho života som prežil so svojou rodinou v Devínskej Novej Vsi, ktorá sa stala mojim domovom. Posledných 8 rokov som pracoval v športovej komisii. Aktívne sa spolupodieľam ako stavebný inžinier aj na rekonštrukcii bývalej Základnej školy na Charkovskej ulici na Múzeum školstva a pedagogiky. Počas mojej činnosti v komunálnej politike som získal potrebné znalosti o spravovaní našej mestskej časti. Dôležitá je pre mňa skutočnosť, že v komunálnej politike je poslanec blízko ľudí a reálne im svojou aktívnou činnosťou môže ich život spraviť príjemnejším. Chcem sa s vami stretávať a komunikovať, pýtať sa na váš názor. Problémy mestskej časti chcem riešiť rýchlo a efektívne.

Alojz Moravec, kandidát č. 29

náš tímSom rodený Bratislavčan, v Devínskej Novej Vsi žijem od roku 1989. V prostredí miestnej samosprávy som sa pohyboval a pracoval od roku 1990. V poslednom období som pracoval ako kameraman, moderátor a redaktor v Devínskonovoveskej televízii. Súčasne som zastával aj pozíciu predsedu predstavenstva akciovej spoločnosti DEVNET a.s., počas ktorej som zabezpečoval digitalizáciu hlavnej príjmovej stanice televízneho káblového rozvodu, vybudovanie optickej siete, vybudovanie kamerového systému a wifi hotspotov. V súčasnosti realizujem záznamy z futbalových stretnutí ako kameraman a reportáže pre FK Lokomotíva DNV. Pokiaľ získam dôveru voličov, chcem presadzovať maximálnu podporu športu v Devínskej Novej Vsi.

Ing. Peter Rajkovič, kandidát č. 35

náš tímKomunálnu politiku vnímam ako aktivitu pre okolie, v ktorom žijem. Či je to okolie užšie, alebo širšie. Svoje skúsenosti – tak odborné ako aj miestne – ponúkam nie ako sľuby, ale konkrétne riešenia projektov v oblasti dopravy. Parkovací dom na sídlisku a riešenia statickej dopravy v rodinnej zástavbe. V oblasti kultúry zrealizovať rekonštrukciu kina Devín podľa projektov, na ktorých som dlhší čas pracoval. V oblasti oddychu a športu vybudovať nový športový areál „Za valom“ so športovou halou a otvorenými športoviskami. Pri Morave zrealizovať projekt parku s prístupom až k rieke ako oddychovú zónu pre občanov Devínskej ako aj cykloturistov.

Ing. Ján Žatko, kandidát č. 43

náš tímDevínska Nová Ves je dobrým miestom na život. Žijem tu už 30 rokov a mám ju rád. Aj preto je mi ľúto, že starosta a poslanci neriešia veci, ktoré vás trápia. Vidím to dennodenne, keď píšem na blogu Týždeň v Devínskej o tom, čo vás teší, ale aj čo vás trápi. Devínska Nová Ves má v sebe úžasný potenciál. Poloha, história, príroda, ľudia… Len ho treba využiť. Mám za sebou množstvo životných skúseností na rôznych pozíciách. Najnovšie v súčasnosti na ministerstve dopravy a výstavby. Tie ma naučili, že nikdy nie je možné dosiahnuť dobré výsledky bez spolupráce. To bude moje krédo, ak mi dáte svoju dôveru. Spolupráca v miestnom zastupiteľstve, spolupráca so starostom. Ale hlavne spolupráca s vami. Pretože váš názor je pre mňa dôležitý.

náš tím