Prečo kandidujem na starostu Devínskej Novej Vsi

Ján Žatko

Mám 64 rokov a viac ako polovicu svojho života som prežil v Devínskej Novej Vsi. Prisťahoval som sa aj s manželkou a ročným synom v roku 1988 na sídlisko Podhorské. Bolo to ešte v čase, keď bol na sídlisku iba jediný obchod a namiesto chodníkov sme chodili po drevených fošniach. Dnes je už Devínska úplne inde. Devínska je dobré miesto na život. Ale mohlo by byť ešte lepšie, keby malo kompetentné vedenie. Devínskonovovešťania si zaslúžia jednoznačne viac, ako im súčasné vedenie dáva. Preto som sa rozhodol kandidovať na starostu Devínskej Novej Vsi. Pretože si zaslúžite viac.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Príroda

Vrátim sa ešte k začiatkom môjho pobytu v Devínskej Novej Vsi. Boli to roky, keď tu vyrastal môj syn. Na svahoch Devínskej Kobyly sme spolu absolvovali  naše prvé turistické výlety. Tu sme trénovali, aby sme si neskôr mohli trúfnuť pokoriť aj Tatry. Na cyklistickom chodníku v bývalom hraničnom pásme sa náš syn učil bicyklovať. Na pokojných vlnách rieky Moravy sme absolvovali náš prvý splav na kanoe. Dnes je už môj syn dospelý. Má svoju vlastnú rodinu a ja už objavujem tunajšie krásy prírody aj so svojou vnučkou.

na starostu

Ľudia

Devínska Nová Ves mi tak prirástla k srdcu, že keď sme sa v roku 2001 rozhodli presťahovať do rodinného domu, voľba bola jednoznačná. Musí to byť v Devínskej Novej Vsi. A tak sme sa sťahovali z Podhorského na Kolóniu. Nielen okolitá príroda ma však na Devínskej Novej Vsi priťahuje. V prvom rade sú to ľudia, ktorí tu žijú. Počas 34 rokov som tu spoznal množstvo vzácnych, múdrych, šikovných a obetavých ľudí a som rád, že mnohých z nich môžem považovať za svojich priateľov. A hoci som navštívil veľa miest a precestoval veľa krajín, iba Devínska Nová Ves je mojim domovom. Aj preto by som chcel aj ja prispieť k tomu, aby bola ešte krajšia ako je. Aby sa tu Vám, jej obyvateľom, žilo lepšie.

na starostu

Miestne zastupiteľstvo

Ostatné štyri roky som bol poslancom miestneho zastupiteľstva. Videl som zblízka, prečo mnohé veci v našej mestskej časti nefungujú. Videl som zblízka, prečo zostal volebný program pána starostu spred štyroch rokov nenaplnený. Videl som zblízka, ako reakciou aj na najmenšiu kritiku je osočovanie a osobné útoky. Videl som zblízka, ako je vo vedení našej mestskej časti dovolený iba jeden názor. Ten „správny“. Videl som zblízka chaos na miestnom úrade. Videl som zblízka, ako sú záujmy občanov na vedľajšej koľaji. Videl som zblízka, ako sú pre vedenie našej mestskej časti dôležitejšie aktivity pre efekt, ako skutočná pomoc občanom. Videl som toho dosť na to, aby som sa rozhodol ponúknuť obyvateľom Devínskej Novej Vsi alternatívu voči súčasnému stavu. V najbližších dňoch Vás budem zoznamovať s mojim volebným programom. A bude iba na Vás, ako sa rozhodnete. O tom, akým smerom sa bude Devínska Nová Ves uberať najbližšie štyri roky rozhodnete iba Vy.

na starostu

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.