O mne 2018

Devínska Nová VesVolám sa Ján Žatko  a uchádzam sa o Vašu dôveru v komunálnych voľbách. Rád by som Vás zastupoval ako poslanec v miestnom zastupiteľstve Devínska Nová Ves. Kandidujem za koalíciu KDH, OĽaNO s číslom 43. Som ten úplne posledný na zozname kandidátov.

Mám 60 rokov a presne polovicu svojho života som prežil v Devínskej Novej Vsi. Prisťahoval som sa aj s manželkou a ročným synom v roku 1988 na sídlisko Podhorské. Bolo to ešte v čase, keď tam bol iba jediný obchod a namiesto chodníkov sme chodili po drevených fošniach. Napriek tomu som si Devínsku zamiloval. Na svahoch Devínskej Kobyly sme absolvovali s našim synom prvé turistické výlety. Tu sme trénovali, aby sme si neskôr mohli trúfnuť pokoriť aj Tatry. Na Sandbergu sme hľadali pozostatky dávnej minulosti. Na cyklistickom chodníku v bývalom hraničnom pásme sa náš syn učil bicyklovať. Na pokojných vlnách rieky Moravy sme absolvovali náš prvý splav na kanoe. Dnes je už môj syn dospelý. Má svoju vlastnú rodinu a ja sa už teším na chvíle, keď budem so svojimi vnúčatami opäť objavovať tunajšie krásy prírody.

Devínska Nová Ves

Devínska Nová Ves mi tak prirástla k srdcu, že keď sme sa v roku 2001 rozhodli presťahovať do rodinného domu, voľba bola jednoznačná. Musí to byť v Devínskej Novej Vsi. A tak sme sa sťahovali z Podhorského na Kolóniu. Nielen okolitá príroda ma však na Devínskej Novej Vsi priťahuje. V prvom rade sú to ľudia, ktorí tu žijú. Počas 30 rokov som tu spoznal množstvo vzácnych, múdrych, šikovných a obetavých ľudí a som rád, že mnohých z nich môžem považovať za svojich priateľov. A hoci som navštívil veľa miest a precestoval veľa krajín, iba Devínska Nová Ves je mojim domovom. Aj preto by som chcel aj ja prispieť k tomu, aby bola ešte krajšia ako je. Aby sa tu Vám, jej obyvateľom, žilo lepšie. Chcem prispieť k tomu, aby sa Devínska Nová Ves stala skutočným domovom pre tých, čo sa tu narodili, ako aj pre tých, čo tu chcú zostarnúť. Chcem prispieť k tomu, aby Devínska Nová Ves bola čistá, zelená, priateľská a bezpečná. Chcem prispieť k tomu, aby ľudia v Devínskej Novej Vsi vedeli čo sa deje na radnici a hlavne aby radnica vedela o tom, čo sa deje medzi ľuďmi.

Devínska Nová Ves

Preto Vás pozývam 10. novembra do volebných miestností a uchádzam sa spoločne s mojim tímom kandidujúcim za koalíciu KDH, OĽaNO o Váš hlas. Na kandidátnej listine poslancov miestneho zastupiteľstva som na poslednom, 43. mieste.

Devínska Nová Ves
Vpredu zľava: Lubomír Frolek, Viera Čeplíková, Ivan Jankovič. Vzadu zľava: Lolo Moravec, Ján Žatko, Peter Rajkovič.